Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)

Cokin
 • Dostępność: Na stanie
 • Przesyłka: od 10 zł
 • Solidnie zapakowana przesyłka Bezpieczne zapakowanie przesyłki
 • Zwrot 14 dni / Gwarancja 2 lata
 • Zamów do 14:00 - wyślemy dzisiaj!
279 In stock Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
BESTSELLER
    Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
    Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
    Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
    Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
    Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
    Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)
Cena: 279 zł

Zestaw filtrów połówkowych z uchwytem Cokin P zawiera:

- uchwyt (holder) standardowy Cokin P
- filtr połówkowy szary GND2 Light - P121L
- filtr połówkowy szary GND4 Medium - P121M
- filtr połówkowy szary GND8 Soft - P121S

Numer katalogowy: H3H0-25

Aby zamocować uchwyt na obiektyw potrzebny jest nakręcany adapter Cokin P o średnicy obiektywu dostępny oddzielnie. 

Filtry w zestawie

P121L - Filtr połówkowy szary ND2 z przejściem gradacyjnym soft, przyciemnia delikatnie o 1 stopnień przysłony. Balansuje światło w scenie o lekkim kontraście.
P121M - Filtr połówkowy szary ND4 z przejściem gradacyjnym medium, przyciemnia o 2 stopnie przysłony. Idealny do fotografii nadmorskiej i górskiej.
P121S - Filtr połówkowy szary ND8 z przejściem gradacyjnym soft, przyciemnia o 3 stopnie przysłony. Balansuje światło w scenie o wysokim kontraście. Idealny do fotografowania krajobrazów o zróżnicowanej lini horyzontu.

Uchwyt standardowy Cokin P

Pozwala na zamocowanie trzech filtrów. Jest szybki w konfiguracji i łatwy w użyciu, wystarczy go nasunąć na adapter, który wkręciliśmy wcześniej na gwint obiektywu. Współpracuje doskonale z obiektywami nie wpływając na pracę autofocusa, ostrzenia manualnego, czy użytkowania obiektywów zmiennoogniskowych. Materiały użyte do jego produkcji są odporne na duże zmiany temperatury, a powłoka „granitowa” uchwytu filtra jest zawsze przyjemna w dotyku, bez względu na warunki pracy.

Filtry połówkowe

Filtry gradacyjne (połówkowe) szare są przezroczyste u dołu, w połowie przechodząc stopniowo w szary odcień, najsilniejszy u góry. Mają szarą tonację i są stosowane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości. Filtry połówkowe mają zastosowanie w sytuacjach, gdzie części kompozycji kadru mają różne stopnie jasności, np. różnica pomiędzy jasnym niebem a ciemną ziemią. Filtry te umożliwiają zrównoważenie ekspozycji obrazu i są wręcz niezbędne przy próbie wykonania zdjęcia w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych jak zachód czy wschód słońca.

Filtry gradacyjne pozwalają:

 • zrównoważyć kontrasty
 • uniknąć przepaleń
 • wyciągnąć więcej szczegółów z cieni

Jak korzystać z filtra połówkowego?

Aby określić, jaki filtr jest potrzebny do tego, by wyrównać kontrast oświetlenia, należy podzielić fotografowaną scenę przynajmniej na dwie strefy: pierwszą jasną, na którą będzie nałożony filtr, i drugą, która pozostanie neutralna. Następnie używając punktowego pomiaru światła w aparacie lub za pomocą ręcznego światłomierza zmierzyć różnicę oświetlenia. Uzyskany wynik trzeba przeliczyć na różnicę w stopniach EV i do tak otrzymanego wyniku dopasować odpowiedni filtr. Przykład: Jeżeli różnica pomiędzy strefą jasną a ciemną wynosi 2 EV, to aby optymalnie naświetlić daną scenę, należy użyć filtra połówkowego ND4 (0.6).

Należy zwrócić uwagę na to, jaki jest kąt ustawienia filtra oraz gdzie przebiega granica pomiędzy jasną a ciemną partią filtra. W zależności od tego jaki jest fotografowany motyw, można dobrać filtry o miękkim i ostrym gradiencie.

Przykład: Jeżeli na naszym zdjęciu pojawia się prosta linia horyzontu, np. powierzchnia morza, to odpowiednim filtrem będzie filtr o ostrym przejściu. Jeżeli natomiast będziemy fotografować poszarpaną linię koron drzew, to optymalny będzie filtr połówkowy z miękkim gradientem.

Pamiętajmy, że stopień domknięcia przysłony będzie miał wpływ na efekt uzyskiwany na zdjęciach. Mocne domknięcie przysłony spowoduje, że gradient filtra połówkowego będzie wyraźniej zarysowany. Użycie dużych otworów przysłony spowoduje, że będzie on łagodniejszy. Przed finalnym wyzwoleniem migawki zalecane jest użycie funkcji podglądu głębi ostrości, by ocenić uzyskiwany efekt.

Po jakimś czasie stosowania filtrów połówkowych użytkownik nabiera wprawy i po pewnym czasie może dobierać filtry bez pomiarów światłomierzem, co bardzo przyśpiesza i usprawnia pracę. Warto pamiętać, że uchwyty filtrów Cokin pozwalają na montaż do trzech filtrów jednocześnie. Podczas fotografowania scen o bardzo dużych różnicach pomiędzy strefami światła i cienia możliwość zastosowania dwóch lub trzech filtrów w tym samym czasie może okazać się nieoceniona. Pełny komfort fotografowania zapewnia zestaw trzech filtrów połówkowych: ND2, ND4 i ND8.

Kod producenta: BOI-P15-30159
Kod EAN: 3611531500852
 • Element mocowania
  Uchwyt filtrowy
 • Rodzaj filtra
  Połówkowy szary
 • Rozmiar filtra połówkowego
  84x100mm
 • Gęstość filtra połówkowego
  ND 0.3 / NDx2
  ND 0.6 / NDx4
  ND 0.9 / NDx8
 • Przejście gradacyjne
  Grad Soft
  Grad Medium
 • Mocowanie filtrów
  Cokin P
 • Seria
  Cokin Standard

Zapytaj o produkt

Ostatnio oglądane

279 zł

Zestaw filtrów połówkowych i Uchwyt Cokin P (H3H0-25)

Najczęściej oglądane

W Photo4B znajdziesz filtry fotograficzne do prawie każdego obiektywu, w tym nakręcane, prostokątne, magnetyczne czy nawet unikatowe filtry przed matrycę aparatu.

Sprawdź także naszą ofertę statywów i licznych akcesoriów czyszczących.