PROFESJONALNY SKLEP Z FILTRAMI FOTOGRAFICZNYMI

Język Polskienglish
Waluta

Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)

przechowalnia
Cokin
 • Dostępność: Na zamówienie
 • Przesyłka: od 10,00 zł
 • Solidnie zapakowana przesyłka Bezpieczne zapakowanie przesyłki
 • Zwrot 14 dni / Gwarancja 2 lata
 • Zamów do 13:00 - wyślemy dzisiaj!
392.00 In stock Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
             Zestaw filtrów Traveller Cokin P (H3H0-28)
Cena: 392,00 zł

Zestaw filtrów H3H0-28 Treveller Cokin P zawiera:

- filtr pełny szary ND8 - P154
- filtr połówkowy szary ND4 - P121M
- filtr polaryzacyjny kołowy - P164
- uchwyt standardowy Cokin P
- usztywniany futerał (etui) - P3068

numer katalogowy: H3H0-28

Aby zamocować uchwyt na obiektyw potrzebny jest nakręcany adapter Cokin P o średnicy obiektywu dostępny oddzielnie. 

Filtry w zestawie

P154 - Filtr pełny szary ND8 przyciemnia o 3 stopnie przysłony. Pozwala na wydłużenie ekspozycji
P121M - Filtr połówkowy szary z przejściem gradacyjnym medium, przyciemnia o 2 stopnie przysłony. Idealny do fotografii nadmorskiej i górskiej.
P164 -  Filtr polaryzacyjny kołowy bezbarwny, eliminuje odblaski z powierzchni niemetalicznych oraz poprawia kontrast.

Uchwyt standardowy Cokin P

Pozwala na zamocowanie trzech filtrów. Jest szybki w konfiguracji i łatwy w użyciu, wystarczy go nasunąć na adapter, który wkręciliśmy wcześniej na gwint obiektywu. Współpracuje doskonale z obiektywami nie wpływając na pracę autofocusa, ostrzenia manualnego, czy użytkowania obiektywów zmiennoogniskowych. Materiały użyte do jego produkcji są odporne na duże zmiany temperatury, a powłoka „granitowa” uchwytu filtra jest zawsze przyjemna w dotyku, bez względu na warunki pracy.

Usztywniany futerał na filtry i akcesoria Cokin P

Niezbędny dodatek do przechowywania i przenoszenia filtrów. Umieszczone w nim filtry są zawsze pod ręką i nie są narażone na zabrudzenia czy uszkodzenia. Futerał posiada 6 przegród na filtry lub adaptery oraz przegrodę na uchwyt. Wykonany z wysokiej jakości materiału, usztywniany. Pasuje na filtry Cokin P, Hitech 85 i Haida M8.

Filtr polaryzacyjny P164

Filtry polaryzacyjne znacznie poprawiają kontrast i nasycenie kolorów fotografowanych obiektów. Dzięki nim uzyskujemy bardzo soczyste zielenie i np. intensywne barwy kwiatów. Niektóre obiekty, które obserwowane gołym okiem wydają się matowe i blade, po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego stają się żywe i zachwycają kolorami. Niezależnie od pogody filtr polaryzacyjny eliminuje zupełnie lub całkowicie refleksy światła od powierzchni niemetalicznych takich jak tafla wody czy szyby.

W słoneczny dzień, szczególnie w godzinach porannych lub wieczornych, filtra polaryzacyjnego należy używać w taki sposób, aby pomiędzy osią fotografowania a słońcem był kąt prosty, sprawi to, że niebo będzie intensywnie przyciemnione, a chmury podkreślone. Jest to jedna z podstawowych zalet stosowania filtrów polaryzacyjnych i zarazem najczęściej wykorzystywana. Stopień przyciemnienia można regulować obracając całym filtrem w uchwycie Cokin.

Filtry neutralnie szare

(znane jako filtry ND) blokują pełne widmo światła widzialnego jednocześnie pozostawiając naturalne kolory. Są używane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Dzięki możliwości dłuższego czasu naświetlania filtry te pozwalają uzyskać ciekawe efekty rozmycia chmur na niebie, płynącej wody w wodospadzie, idealnie gładkiej powierzchni morza czy uchwycie smugi światła przejeżdżającego pociągu. Filtry szare są także bardzo przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji.

Filtry połówkowe

Filtry gradacyjne (połówkowe) szare są przezroczyste u dołu, w połowie przechodząc stopniowo w szary odcień, najsilniejszy u góry. Mają szarą tonację i są stosowane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości. Filtry połówkowe mają zastosowanie w sytuacjach, gdzie części kompozycji kadru mają różne stopnie jasności, np. różnica pomiędzy jasnym niebem a ciemną ziemią. Filtry te umożliwiają zrównoważenie ekspozycji obrazu i są wręcz niezbędne przy próbie wykonania zdjęcia w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych jak zachód czy wschód słońca.

Filtry gradacyjne pozwalają:

 • zrównoważyć kontrasty
 • uniknąć przepaleń
 • wyciągnąć więcej szczegółów z cieni

Jak korzystać z filtra połówkowego?

Aby określić, jaki filtr jest potrzebny do tego, by wyrównać kontrast oświetlenia, należy podzielić fotografowaną scenę przynajmniej na dwie strefy: pierwszą jasną, na którą będzie nałożony filtr, i drugą, która pozostanie neutralna. Następnie używając punktowego pomiaru światła w aparacie lub za pomocą ręcznego światłomierza zmierzyć różnicę oświetlenia. Uzyskany wynik trzeba przeliczyć na różnicę w stopniach EV i do tak otrzymanego wyniku dopasować odpowiedni filtr. Przykład: Jeżeli różnica pomiędzy strefą jasną a ciemną wynosi 2 EV, to aby optymalnie naświetlić daną scenę, należy użyć filtra połówkowego ND4 (0.6).

Należy zwrócić uwagę na to, jaki jest kąt ustawienia filtra oraz gdzie przebiega granica pomiędzy jasną a ciemną partią filtra. W zależności od tego jaki jest fotografowany motyw, można dobrać filtry o miękkim i ostrym gradiencie.

Przykład: Jeżeli na naszym zdjęciu pojawia się prosta linia horyzontu, np. powierzchnia morza, to odpowiednim filtrem będzie filtr o ostrym przejściu. Jeżeli natomiast będziemy fotografować poszarpaną linię koron drzew, to optymalny będzie filtr połówkowy z miękkim gradientem.

Pamiętajmy, że stopień domknięcia przysłony będzie miał wpływ na efekt uzyskiwany na zdjęciach. Mocne domknięcie przysłony spowoduje, że gradient filtra połówkowego będzie wyraźniej zarysowany. Użycie dużych otworów przysłony spowoduje, że będzie on łagodniejszy. Przed finalnym wyzwoleniem migawki zalecane jest użycie funkcji podglądu głębi ostrości, by ocenić uzyskiwany efekt.

Po jakimś czasie stosowania filtrów połówkowych użytkownik nabiera wprawy i po pewnym czasie może dobierać filtry bez pomiarów światłomierzem, co bardzo przyśpiesza i usprawnia pracę. Warto pamiętać, że uchwyty filtrów Cokin pozwalają na montaż do trzech filtrów jednocześnie. Podczas fotografowania scen o bardzo dużych różnicach pomiędzy strefami światła i cienia możliwość zastosowania dwóch lub trzech filtrów w tym samym czasie może okazać się nieoceniona. Pełny komfort fotografowania zapewnia zestaw trzech filtrów połówkowych: ND2, ND4 i ND8.

Kod EAN: 3611531500913
 • Typ
  Połówkowy szary
  Pełny szary
 • Rozmiar filtra połówkowego
  84x100mm
 • Gęstość filtra połówkowego
  ND 0.6 / NDx4
 • Przejście gradacyjne
  Grad Medium
 • Rozmiar filtra pełnego
  84x84mm
 • Gęstość filtra pełnego
  ND 0.9 / NDx8
 • Mocowanie filtrów
  Cokin P
 • Seria
  Cokin Standard

Dodaj Komentarz

Wybierz ocenę

Wpisz kod widoczny na obrazku * weryfikator

Zapytaj o produkt

Najczęściej oglądane

 • ul. Czecha 19A lok. 23
  42-224 Częstochowa
 • adres e-mail
  sklep@photo4b.pl
 • numer telefonu
  888-333-112
Zaufane Opinie Certyfikat SSL Bluemedia
Facebook
Instagram