Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm

Irix
 • Dostępność: 24-48h
 • Przesyłka: od 0 zł
 • Solidnie zapakowana przesyłka Bezpieczne zapakowanie przesyłki
 • Zwrot 14 dni / Gwarancja 2 lata
 • Zamów do 14:00 - wyślemy dzisiaj!
738 In stock Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
  Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm
Cena: 738 zł

Irix Vari ND filtr szary regulowany (2-5stop)

Irix Edge VariND 2-5 to jeden z najcieńszych filtrów na rynku. Dzięki specjalnej konstrukcji, udało nam się zachować wszystkie najważniejsze elementy w małej i lekkiej obudowie. Irix Edge Vari ND jest o połowę mniejszy od większości filtrów dostępnych na rynku. Cieńsza ramka zapobiega problemom z winietowaniem nawet na szerokokątnych obiektywach lub podczas łączenia dodatkowych filtrów.

Czym są filtry Vari ND?

Filtr Vari ND zbudowany został z dwóch filtrów polaryzacyjnych. W momencie obrotu, zostaje odcięta większa ilość docierającego światła. Dzięki temu, nie trzeba nosić ze sobą kilku filtrów ND. Wystarczy użyć tylko jednego filtra Vari ND oraz wyregulować go w zależności od potrzeb.

Główne cechy filtrów Vari ND:

 • Najwyższa jakość optyczna – filtry Irix Edge zostały stworzone w oparciu o najwyższej jakości szkło optyczne, które gwarantuje wysoką transmisję światła
 • Ultra cienki – tylko 6,2mm, z wykończeniem antypoślizgowym. Dzięki temu, jest jednym z najbardziej kompaktowych oraz zmiennoogniskowych filtrów ND na rynku
 • Wyjątkowe wykończenie – ramka filtra została wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium z czarną powłoką
 • Powłoka antyreflekcyjna – filtr posiada 24 warstwową powłokę antyrefleksyjną o właściwościach hydrofobowych oraz oleofobowych

Filtry Vari ND w produkcji filmowej

Podstawową zasadą uzyskania tak zwanego „cinematic look” jest zastosowanie dwukrotnie dłuższego czasu otwarcia migawki w stosunku do liczby klatek na sekundę. Jeśli filmujemy z prędkością 30 klatek na sekundę, aby uzyskać idealne rozmycie ruchu oraz płynność bez żadnego filtra, jedyną opcją jest przymknięcie przysłony, a tym samym tracąc efekt bokeh. Użycie filtra ND pozwala na odcięcie części światła docierającego do matrycy, utrzymanie odpowiedniego czasu otwarcia migawki i pożądanej przysłony. Filtr Vari ND pozwala dodatkowo na zmianę gęstości eliminując konieczność noszenia ze sobą kilku filtrów.

2-5 stopni przysłony

Wiele filtrów na rynku pozwala na prawie całkowite odcięcie światła. W teorii jest to zaleta, ale w praktyce okazuje się to bardzo problematyczne. Ze względu na konstrukcję innych filtrów ND o zmiennej gęstości, im bardziej odcinamy światło obracając filtrem, tym bardziej tracimy ostrość oraz kolor.

W filtrach Irix Vari ND, dzięki zastosowaniu wyjątkowej jakości szkła optycznego, negatywne skutki są zminimalizowane. Wykorzystywanie filtrów ND o zmiennej gęstości pozwala na dostosowanie się do zastanych warunków oświetleniowych i ustawienie odpowiedniej przysłony. W momencie gdy nie wiemy o ile stopni zostanie ona przymknięta przez użytkowany filtr ND, z pomocą przyjdą nam oznaczenia znajdujące się na filtrach Vari ND. Pokazują nam one dokładną ilość stopni przysłony (2-5), która przy konkretnym ułożeniu filtra powinna zostać przymknięta.

Ręczna kontrola światła

Gdy zmienia się sytuacja oświetleniowa, konieczna jest szybka zmiana filtra ND. Niestety może to zajmować chwilę czasu, tracąc przy okazji swoje idealne ujęcie. Z filtrami Vari ND, nie musisz się o nic martwić. Wystarczy szybki obrót aby ustawić odpowiednią gęstość, pozwalając na większą kontrolę światła. Irix Vari ND 2-5 posiada specjalne antypoślizgowe wykończenie, a także pokrętło, które pozwala na jeszcze łatwiejszą zmianę gęstości.

Neutralne kolory

Zadaniem filtra ND jest korekta ekspozycji zachowując kontrast oraz kolory na fotografii. Dzięki ciężkiej pracy naszych inżynierów, udało się uzyskać filtry jak najbardziej neutralne z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, dzięki czemu na zdjęciu nie ma widocznych niedoskonałości.

Odporny na każde warunki

Filtr został zbudowany z najlepszej jakości szkła optycznego, tak aby przetrwał w każdych warunkach w jakich przyjdzie mu pracować, dodatkowo chroniąc obiektyw przed uszkodzeniem. Seria Irix Edge SR została zaprojektowana tak, aby filtry z łatwością odpychały oleje, wodę, kurz oraz aby były odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Budowa filtra składa się z dwóch filtrów polaryzacyjnych, każdy z 12 różnymi powłokami, co daje w sumie 24 powłok.

Dostępne rozmiary

Filtr Vari ND jest dostępny w najbardziej popularnych rozmiarach: 67, 72, 77, 82, 86, 95mm.

Europejska marka

Marka Irix Edge posiada swoje korzenie w Europie – to właśnie tutaj produkty Irix są projektowane, testowane oraz ulepszane przez nasz wyspecjalizowany zespół badawczy. Użycie najnowszej technologii oraz najnowocześniejszego sprzętu pomiarowego pozwala zapewnić produkty wysokiej jakości. Cały wysiłek włożony w rozwój produktów daje nam pewność, że produktom marki Irix można zaufać nawet najbardziej wymagających warunkach.

Kod producenta: IFE-VND25-M95
Kod EAN: 7640172193396
 • Rodzaj filtra
  Szary regulowany
 • Średnica gwintu
  95mm
 • Zakres przyciemnienia
  2-5stop
 • Seria
  Irix Edge

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Zapytaj o produkt

Ostatnio oglądane

738 zł

Filtr szary regulowany Irix Vari ND (2-5stop) 95mm

Najczęściej oglądane