Darmowa wysyłka od 500 zł
Zamów do 13:00 - wyślemy dzisiaj!
Język Polskienglish
Waluta

Filtr szary regulowany Hoya 62mm Variable Density (ND3~ND400)

Hoya
 • Dostępność: Na stanie
 • Przesyłka: od 10,00 zł
 • Solidnie zapakowana przesyłka Bezpieczne zapakowanie przesyłki
 Filtr szary regulowany Hoya 62mm Variable Density (ND3~ND400)
 Filtr szary regulowany Hoya 62mm Variable Density (ND3~ND400)

Akcesoria i dodatki

Cena: 360,00 zł 311,00 zł

Hoya Variable ND 62mm

Filtr szary o zmiennej gęstości Hoya Variable Density zapewnia wygodny i szybki sposób na kontrolowanie ekspozycji poprzez możliwość zmiany ilości światła docierającego do aparatu przyciemniając od 1,5 do 9 stopni przysłony. Jeden filtr regulowany może zastąpić kilka o stałej gęstości bez konieczności ciągłej zmiany filtrów.

Jak działa szary filtr regulowany?

Filtr taki zbudowany jest z dwóch polaryzatorów umieszczonych w jednej obudowie. Gdy oba są ustawione w tej samej płaszczyźnie działają jak jeden filtr i zabierają około 1.5 działki światła. Jeśli obrócimy pierścieniem przedni polar o 90 stopni, wtedy polaryzują światło w obu płaszczyznach odcinając je do maksimum, czyli w przypadku Hoya Variable o 9 EV.

Należy jednak pamiętać, że przy zbyt mocnym skręceniu, wszystkie filtry regulowane z racji swojej konstrukcji opartej o dwa polaryzatory będą powodować efekt czarnego krzyża na środku kadru (tzw. X cross). W zależności od rodzaju obiektywu efekt ten będzie się pojawiać wcześniej dla obiektywów szerokokątnych i później dla dłuższych ogniskowych.

Przykład zastosowania

Jeśli ekspozycja bez filtra wynosi 1/250 sekundy przy przysłonie f/11 to po nakręceniu filtra i pozycji „Min” filtr zredukuje ilość światła o 1.5 EV i ekspozycja wyniesie 1/90 sekundy przy tej samej przysłonie lub 1/250 sekundy przy f/6.5, w zależności, które ustawienie chcemy kontrolować.

Filtr o zmiennej gęstości do filmowania

Jeśli chodzi o filmowanie to filtr regulowany to świetne rozwiązanie, ponieważ umożliwia szybką i łatwą zmianę ekspozycji bez konieczności zmiany filtrów na inne gęstości co jest szczególnie przydatne przy dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych.

Zapytaj o produkt

 • Typ
  Pełny szary regulowany
 • Średnica obiektywu
  62mm
 • Seria
  Hoya Variable Density

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Dodaj Komentarz

Ocena:
Wpisz kod widoczny na obrazku * weryfikator

Najczęściej oglądane

 • ul. Czecha 19A lok. 23
  42-224 Częstochowa
 • adres e-mail
  sklep@photo4b.pl
 • numer telefonu
  606 439 396
Zaufane Opinie Certyfikat SSL Bluemedia
Facebook