Filtry połówkowe szare

Sortuj wg:
filtry-połówkowe-szare-rodzaje-ND

Filtry połówkowe szare prostokątne pozwalają precyzyjniej niż filtry okrągłe przyciemnić określoną część kadru, gdzie kompozycja ma różne stopnie jasności, np. różnica pomiędzy jasnym niebem a ciemną ziemią. Filtry te umożliwiają zrównoważenie ekspozycji obrazu i są wręcz niezbędne przy próbie wykonania zdjęcia w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych jak zachód czy wschód słońca

    Filtr połówkowy szary Haida Red Diamond ND16 / ND 1.2 Grad Horizon (100x150)
  • Rozmiar filtra połówkowego: 100x150mm
  • Przejście gradacyjne: Grad Horizon
  • Mocowanie filtrów: Cokin Z-Pro, Haida M10, Hitech 100, Irix 100, Lee 100, Nisi 100 (V5), Nisi 100 (V6)
  • Seria: Haida Red Diamond
Dostępność: Na stanie
654 zł
przechowalnia
  Filtr szary Horizon Nisi Nano IR ND16 / ND 1.2 (100x150mm)
  • Rodzaj filtra: Połówkowy szary
  • Przejście gradacyjne: Grad Horizon
  • Rozmiar filtra pełnego: 100x150mm
  • Gęstość filtra pełnego: ND 1.2 / NDx16
  • Mocowanie filtrów: Cokin Z-Pro, Haida M10, Hitech 100, Irix 100, Lee 100, Nisi 100 (V5), Nisi 100 (V6)
  • Seria: Nisi Nano IR
Dostępność: Na zamówienie
925 zł
przechowalnia

Rodzaje przejść gradacyjnych w filtrach połówkowych

Soft - miękkie, rozmyte przejście gradacyjne pomocne w sytuacjach, gdzie nie ma widocznej wyraźnej linii horyzontu lub wchodzą na nią większe elementy jak drzewa, góry, budynki.

Hard - twarde przejście gradacyjne stosowane w przypadku wyraźnie nakreślonej linii horyzontu z małymi przeszkodami np. nad morzem, a także w przypadku fotografowania na dłuższych ogniskowych.

Medium - średnio miękkie przejście gradacyjne będące kompromisem pomiędzy filtrami Soft i Hard. Na tyle miękkie i twarde aby wtopić niewielkie przeszkody na linii horyzontu.

filtry połówkowe szare przykład użycia na zdjęciu rx70

Very hard - bardzo twarde przejście gradacyjne stosowane w przypadku mocno kontrastowej i silnie nakreślonej linii horyzontu, szczególnie w krajobrazach morskich i w przypadku fotografowania na długich ogniskowych, ponieważ zmiękczają one gradację.

Reverse - odwrócone przejście gradacyjne, gdzie gradacja zaczyna się od góry filtra, kończy na środku. Do fotografowania krajobrazu z bardzo jasnym horyzontem, szczególnie przy zachodach i wschodach słońca.

Horizon - mocne przyciemnienie na niewielkiej części filtra, idealne rozwiązanie, kiedy w kadrze mamy skupione, silne i bezpośrednie światło. Świetnie sprawdzi w fotografowaniu wschodów i zachodów słońca.

Blender - przejście gradacyjne na całej długości filtra. Najczęściej używa się w sytuacjach złożonej linii horyzontu, aby całkowicie  ukryć przejście gradacyjne na zdjęciu np. w krajobrazie leśnym i fotografii wnętrz.

Ostatnio oglądane

Najczęściej oglądane